O výrobci motocyklů AJP

AJP v terénu

AJP

je portugalský výrobce off-road motocyklů. Společnost založili roku 1987 bratři Antonio a Jorge Pintovi, jejichž iniciály daly značce jméno. Již od roku 1991 AJP zaznamenalo mnoho úspěchů v portugalských národních enduro soutěžích, když v letech 1996-2000 získalo pět titulů v řadě. V letech 1996, 1997 a 1999 získala továrna AJP také tituly z offroad maratonů.
V roce 2001 světlo světa spatřil nový model AJP PR3 125 ccm se čtyřtaktním motorem. V roce 2003 byl zahájen prodej modelu PR4 200 ccm. Právě s nástupem tohoto modelu začala portugalská AJP dále expandovat do světa. Mezi vývozními zeměmi najdete např. : Španělsko, Polsko, Itálii, Řecko, Francii, Německo, Anglii, Japosko, Brazílii, Českou Republiku a Slovensko.

Motocykly AJP

Koncepce motocyklů značky AJP je taková, že se cíleně staly článkem mezi civilními silničními motocykly a ostrými závodními endury. Můžete je tedy v pracovní dny využívat ke standardním cestám do práce, školy nebo na malé nákupy. O víkendu se však nemusíte bát registrovat do enduro i hard endurových soutěží, neboť motocykly AJP to zvládnou. Důkazem je několik cen z národních i evropských závodů.

Škála motocyklů AJP je tak velká, že si každý najde tu svou. Máme motocykly pro začínající řidiče, řidiče menšího vzrůstu či děvčata, ale naše vrcholné modely (především z řady PR5) jsou téměř závodním materiálem pro zkušené jezdce.

Společnost AJP se však nespokojí se standardním prodejem motocyklů, ale snaží se jít svým zákazníkům maximálně vstříc. Proto umožnila zájemcům o koupi motocyklů AJP nechat si sestavit motocykl z katalogových dílů přesně podle jeho požadavků. Jde téměř o výrobu motocyklu na míru!